Біографія

Неоніла Лагодюк

Джазова композиторка, піаністка, педагогиня.
Заслужений діяч мистецтв України.
Неоніла Лагодюк - талановита композиторка, піаністка і педагогиня, імʼя якої відоме не лише в Україні, а й за її межами. Вона має прекрасну класичну та естрадну освіту. В творчості Н. Лагодюк органічно поєднуються класичний джаз, фольклор, естрада, створюючи неповторний авторський стиль.
Неоніла Лагодюк народилася у місті Богуславі Київської області. У п'ять років пішла у музичну школу. Після статті "Дитина-вундеркінд" у газеті "Вечірній Київ", професор Б.Є. Міліч, автор відомих підручників "Фортепіано", запропонував Н. Лагодюк займатися у нього. Потім була десятирічка імені М.В. Лисенка, яку Неоніла Лагодюк закінчила блискуче. У музичній десятирічці авторка займалася фортепіано у відомих педагогів Ю.Л. Будницької та Є.В. Фрейнкін, а також вивчала композицію у класі В.М. Кучерова – саме тоді вона почала писати класичні мініатюри. Після школи, перегравши руку, до консерваторії Неоніла Григорівна рік займалася в училищі ім. Глієра у О.М. Канерштейна. У сімнадцять років майбутня композиторка захопилася джазом. Вона слухала платівки найкращих джазових музикантів світу, знімала імпровізації та грала їх. Тоді ж вона почала викладати на естрадному відділі вечірньої музичної школи №1 ім. К.Г. Стеценка.
Вищу естрадну музичну освіту Неоніла Лагодюк здобула у Київському Національному Університеті культури і мистецтв у 1997 р. У тому ж році вона почала постійно писати музику в самих різних стилях, і не лише для фортепіано. Серед її переваг є дуже великий піаністичний виконавський досвід. У списку численних сольних виступів Неоніли - концерти в посольствах Італії та США, нічних клубах "Джос", "Фламінго". Її виконавське мистецтво було високо оцінено колишнім послом США в Україні Карлосом Паскуалем: "Неоніла є блискучою музиканткою, яка володіє надзвичайною здатністю доносити свою музику до слухачів... Її музика відображає технічні навички та витончену майстерність досвідченої виконавиці".
Неоніла Лагодюк є авторкою музики до кінофільмів "Музей неминучості", 2005 р. (Кіностудія ім. О. Довженка, реж. Ролан Сергієнко та Іван Сергієнко) та "Назустріч коханню та турботі", 2006 р. (Харківська студія документальних фільмів, реж. Олена Кравченко.)
Неоніла Лагодюк є авторкою першого в Україні підручника з джазу - "Школи джазового виконавства" (2002), який побудований повністю на авторському матеріалі та розрахований на учнів 3-7 класів музичних шкіл. Також вона є автором різноманітних збірників джазової та естрадної музики, спрямованих на розвиток музичних здібностей та виконавчої техніки: "Джазові етюди з імпровізацією" (2005), "Джазові та естрадні композиції для фортепіано" (2007), "Веселий джаз" (2009), "Джазові та естрадні п'єси для саксофона та фортепіано" (2010), "Джазові фортепіанні ансамблі" (2010), "Джазові хвилинки" (2012) та інші.
Творчість Неоніли Лагодюк як композитора, педагога та виконавця знаходить широке висвітлення у засобах масової інформації - газетах ("Культура ! життя", "Уікенд"), радіопередачах (Перша та друга програми українського радіо, радіо "Ренесанс"), на телебаченні (ТРК "Київ", НТН, ICTV, 1+1, Хрещатик 26). Її "Балада англійській королеві" звучала на хвилях ВВС Ukraine, ВВС World, ВВС 3.
"Неоніла - це фантастична жінка, яка творить культуру України", – висловилася про неї відома музична радіожурналістка Ірина Бондаренко. "Кожна з її тем може бути темою для імпровізації" – джазовий журналіст Олексій Коган.
У березні 2009 р. Н. Лагодюк на запрошення Стокгольмського університету, дала кілька майстер-класів та сольний концерт на музичній кафедрі, а також у дитячій музичній школі "Орфеус".
Новаторство та професіоналізм композиторки були високо оцінені складом фортепіанної кафедри Музичної академії Стокгольму. Також були записані сольні компакт-диски із власних творів - "Оригінальні джазові композиції для фортепіано" (2002), "Тільки рояль" (2005), "Диліжанс" (2008).
Статті про творчість Н. Лагодюк є у першому випуску Біографічної енциклопедії успішних людей України (2012) р.та у Державних нагородах України "Кавалери та лауреати" 2019 р..

29 квітня 2010 р. у Великій залі НМАУ ім. П.І. Чайковського відбувся бенефіс Неоніли Лагодюк. В програмі звучали романси, пісні, джазові фортепіанні п'єси, п'єси для саксофону, концерт для двох роялів. Щорічно, з 2010 по 2022 р. у Колонній залі ім. Н.В. Лисенко проходить авторський вечір Неоніли Лагодюк "Джазові теми з імпровізацією" за участю Київського квартету саксофоністів.
Відеозаписи з концертів можна переглянути на Youtube-каналі, або прийти на концерт особисто та насолодитися музикою.