Балада для королеви

Культура і Життя
13/07/2012

Київська композиторка і піаністка Неоніла Лагодюк надіслала свій твір монаршій особі, і отримала відповідь!

«Королева дуже зворушена Вашою добротою і тим, що Ви надіслали цей подарунок їй», - написала фрейліна королеви Великої Британії Елизавети II Сюзан Хассей, подякувавши авторці від імені її Величності за композицію «Балада англійській королеві». Запис твору на CD-диску та супроводжувальний лист були передані Елизаветі II як дар на честь діамантового ювілею - 60-річчя правління. Окрилена відгуком, Неоніла Лагодюк уже підготувала для відсилки ноти твору і мріє про його виконання у Великій Британії.

- Балада, що складається з п'яти частин у різних тональностях, того варта. Вона увійшла до альбому «Only Grand Piano» і зайняла третє місце в десятці світових музичних новинок за версією ВВС World Service-3, - посміхається композиторка і описує передумови появи твору. - В дитинстві мама, яка викладала англійську, читала мені Вільяма Шекспіра в оригіналі та розповідала про виховання у королівських сім'ях дітей, яких навчали мові, музиці, танцям. Я теж свого часу оволодівала цими знаннями, а музика за¬лишилася зі мною на все життя. Уже в січні наступного року Неоніла Лагодюк обіцяє виконати твір і для співвітчизників на концерті в Національній філармонії.

Цікаво, що авторка, сучасна людина, зуміла передати в музиці характер се¬редньовічної Англії. Один московський критик сказав, що в неї є талант проникнення в різні епохи. Пані Неонілу високо оцінили в Білокам'яній, помістивши 2009 року її біографію в російському виданні «Хто є Хто».
Помітили творчість мисткині й у Парижі. Цикл романсів, присвячених Марії Башкирцевій, першій російській художниці, до речі, родом із Полтавщини, кар¬тини якої узяв до колекції Лувр, звучав у Будинку-музеї нашої землячки в Парижі, у виконанні співаків московського Большого театру.

Неоніла Лагодюк пише музику в джазовому, естрадному і класичному стилях. Із 1997 року зареєструвала авторські права на понад 500 фортепіанних композицій, 20 творів для саксофо¬на з оркестром, концерти для труби і саксофона, рапсодію для двох роялів, дві збірки пісень.
Свій джаз композиторка вважає не таким, як в американців, - його вирізняють власні інтонації і трактування жанрів. Відомий джазовий гітарист Володимир Молотков казав пані Неонілі: «Я нікого не хвалив, але тебе хвалю». Високої думки про неї знаний піаніст і композитор Костянтин Віленський.

Неоніла Лагодюк є педагогом-мето- дистом вищої кваліфікації естрадного відділу вечірньої музичної школи № 1 імені Кирила Стеценка. Вона створила авторський підручник із джазу «Школа джазового виконавця» (2002 р.). Є задум показати методику, яка дозволяє початківцям за три-чотири місяці навчитися грати легкі п'єси та удосконалює техніку підготованих музикантів, і королеві Великої Британії.
Побажаймо ж багатогранно обдарова¬ній особистості нових творчих знахідок!

Світлана Соколова