Анонс видання образно асоціативної методики освоєння клавіатури рояля "Швидкі клавіші"

Незабаром очікується вихід нового навчального видання Неоніли Лагодюк "Швидкі клавіші. Образно-асоціативна методика освоєння клавіатури рояля". Дана методика є абсолютно унікальною та використовується Неонілою Лагодюк в процесі навчання своїх учнів. Пропонуємо вашій увазі вступ до методики.


За всіх часів майстерне виконання музичних творів на будь-якому інструменті викликало захоплення публіки. Адже зал чекає дива, зривається оваціями і нікому не спадає на думку, скільки праці вкладено у підготовку, що передувала тріумфу.

Музичні фахівці визначають рівень піанізму як «прекрасне володіння інструментом», маючи на увазі техніку виконання та туше (звуковидобування).

Роки занять, десятки зіграних етюдів, сонат, поліфонічних творів та п’єс накопичують майстерність та знання клавіатури.

Образно-асоціативна методика освоєння клавіатури «Швидкі клавіші» скорочує шлях до виконавства. Учень починає швидше орієнтуватися на клавіатурі та грати позиційно правильно. Техніка гри розвивається з урахуванням анатомо-фізіологічної структури рук, правильної їх постановки та поповнюєтся ресурсами для подальшого розвитку. Знімається затиснення виконавського апарату і укріплюються пальці.

В основу методики покладено комплекс вправ, розрахований на розвиток уяви та імітації. Завдяки чіткому виконанню формується правильна організація виконавського апарату (постановка рук), що дає можливість грати нескладні твори якісно та уманері. Назви вправ переносять учня у світ образів. Включається сенситивне сприйняття нового матеріалу. Створюється «образ» вправи, а пальці втілюють його на клавіатурі. Внаслідок цього процес навчання стає більш продуктивним і значно прискорюється.

«Швидкі клавіші» — методика універсальна. Початківці отримують знання клавіатури, якісне туше та техніку виконання. Професіонали мають змогу завдяки вправам підвищити виконавську майстерність.

Ця методика здатна змінювати ставлення до музики, адже допомагає налагодити спілкування з інструментом і додає піаністу впевненості у своїх здібностях.

Методика «Швидкі клавіші» пройшла випробування часом і зарекомендувала себе якнайкраще на високому професійному рівні. Завдяки варіативності може застосовуватись і у класичній музиці, і у джазі — вправи, за бажанням, виконують рівними тривалостями та зі свінгом. Розвивається гармонічний слух, оскільки вправи виконуються у різних тональностях.

Отже, розглянемо сім ознак, за якими працює методика.

  1. Вивчення всієї клавіатури з перших занять.
  2. Вміння швидко знаходити та натискати обома руками клавіші звукоряду.
  3. Володіння «сліпим» методом пошуку потрібних клавіш.
  4. Сенситивне сприйняття нового матеріалу.
  5. Відтворення пальцями образу кожної вправи.
  6. Постановка рук та розвиток техніки без виконання великої кількості етюдів.
  7. Універсальність методики для початківців і професіоналів.